lubię

https://hd.unsplash.com/photo-1470995604269-a974c362dafe

LUBIĘ to takie miłe słowo. milutkie i słodko brzmiące w ustach. niezobowiązujące, lekkie i przyjemne. wywołujące półuśmiech i rozmarzenie na twarzy. to coś, co każdy ma swoje, to coś czym miło się dzieli.

co lubię?

nowe dni. i rześkie poranki o szóstej nad ranem. powietrze, które pachnie jeszcze nocą, świeżą rosę. ciszę, kiedy wszyscy jeszcze śpią. poranne plany, ciepłą herbatę i zaspane marzenia.

czytać książki. poznawać zadrukowane strony, odkrywać niesamowite historie, płakać i śmiać się przy nich głośno. literacki świat, którego granice wyznaczają okładki, który kończy się, kiedy przewrócę ostatnią stronę. szczęśliwe zakończenia. złote myśli. zdania, które przewiercają duszę.

truskawki. i maliny i poziomki i jagody. te wszystkie owoce, które pojawiają się, kiedy świat jest już taki piękny, słoneczny, letni. które szybko się wcina i które szybko znikają, żeby do następnego sezonu nie można się było ich doczekać.

wędrówki. krótkie i długie. z towarzystwem, ale równie dobrze samotnie. spacery z cudownym, naturalnym tłem, z lekkim powiewem i ciszą. takie, które uwalniają dobre myśli i słowa.

polskość. pierogi ruskie. gołąbki w sosie pomidorowym. ciepły żytni chleb. domowy bigos. kaszę jaglaną z jabłkiem i cynamonem.

minimalizm. kiedy rzeczy wokół jest raczej mniej niż więcej.

i ludzi. bardzo lubię ludzi.

A TY?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *