nie jestem sam

https://images.unsplash.com/photo-1428604467652-115d9d71a7f1?q=80&fm=jpg&s=794db4adae7cd389b1133e5edb667b9a

Od kiedy się urodziłeś, wokół Ciebie wciąż krążą różni ludzie. Ludzie, którzy Cię karmią, bawią, uczą, wychowują, przytulają, nieraz obrażają, wkurzają, niszczą, ale i wspierają czy budują. Ludzie, którzy Cię kształtują, nadając Ci wyraźny charakter, który będzie Cię identyfikował i zostanie z Tobą do końca życia. Zdałeś sobie kiedyś z tego sprawę?

Ej, ale to nie koniec. Ty też masz ogromny wpływ na tych, którzy są obok Ciebie.

Nie jesteś gorszy niż inni, ale nie jesteś też lepszy. Jesteś wyjątkowy, niesamowity, jedyny w swoim rodzaju, ale podobnie jak każda istota obok – wszyscy zostaliśmy stworzeni z tej samej, największej Miłości. Dostałeś cudowny dar – życie i zobacz, nie jesteś jedyny! I coś jeszcze Ci zdradzę: każdy chce z niego korzystać jak najpiękniej, serio.

Matka Teresa z Kalkuty miała na istnienie tylko jeden sposób: kochać z całych sił. Ojciec Maksymilian Maria Kolbe pokazał, że jest w stanie z Bożej miłości za drugiego człowieka oddać życie. Franciszek zaś odrzucił wszystko co miał, by iść i nieść pomoc najsłabszym.

Zarówno ich, jak i rzeszę im podobnych, zaprowadziło to prosto do Nieba, do świętości i wiecznej Radości. Myślę, że można im wierzyć, sądzę, że to sprawdzone sposoby!

Kiedy czasami zdarzy Ci się pomyśleć, że jesteś samotną wyspą, dobrze się najpierw rozejrzyj. A potem przestań już tyle myśleć, tylko zacznij kochać! Przebaczać, szukać uśmiechu, znajdować swoją drogę do świętości.

jesteś do tego powołany!

1 myśl w temacie “nie jestem sam

  1. Pemikat Alami

    I just couldn’t go away your site before suggesting that
    I extremely loved the standard information a person supply on your guests?
    Is going to be back frequently in order to inspect new posts

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *